Події

Щорічно, це вже традиційно, в нашій школі відзначаємо свято врожаю- „Золота осінь”. До цього свята учні школи  готуються із  нетерпінням, бо тут можуть показати себе і думки перетворюються на реалістичні дії, із овочів, фруктів, квітів, листків дерев тощо з”являються чудернацькі села, казкові або ними вигадані фігури,картиниЇх ініціативі нема перешкоди. На районних виставках завжди займають призові місця.

Наша школа невелика, але оздоблена.маємо добре оздоблений фіззал. Тут проводяться уроки фізкультури для всіх учнів школи. Систематично проводяться показові уроки  для вчителів шкіл району та області.

Їдальня... Зразу  згадаються смачні страви, а їжа -- ще смачніша,  зараз у новій, оновленій їдальні. Діти із задоволенням харчуються при приємних, майже домашних умовах.

Щороку, у червні місяці вже стало традиційним явищем табір літнього відпочинку та оздоровлення з денним перебуванням на базі нашої школи. Зранку до після обіду учні 100% відвідують табір і беруть участь у житті табору. Крім урочистого відкриття і закриття табору, учнів чекає така розважальна програма, що дітям не хочеться сидіти вдома, а тягне їх до табору.Дуже люблять і екскурсії до лісу, ставка, річки.З цікавістю і радістю сидять на велосипеди, і крутять їх кілометрами, щоб дізнатися про цікавинки сусідніх сіл та ознайомлюються із історично-культурними  пам”ятниками краю.

Наші керівники школи, вчителі завжди ставили на передній план художнью самодіяльність учнів. Це виявилося , насамперед,при організації та проведенні різних святкових вечорниць. Деякі такі вечоринці стали вже традиційними, без яких шкільне життя було б неповним. До таких свят рахуються відсвяткування Різдва Христово та Дня Матері. У цих святкових вечорниць учні нашої школи, без винятку, беруть активну участь. Цими виступами зроблять щасливим не лише вчителів, а і своїх родичів, знайомих. Ці святкові вечорниці дуже популярні і з року в рік росте ініціативна активність учнів та вчителів.

Вже 11 разів на базі школи проходив районний конкурс чтців угорської народної казки. Кожний народ, кожна нація дбає про своє минуле та майбутнє. І як у народі кажуть „без минулого немає майбутнього”, молоде покоління багато чого може взяти себе із народних казків: про правду і кривду, про працьовитість і лінь,  про людських стосунків, і майже, саме головне – мудрість та кмітливість простого люду. І, незважаючи на ХХІ століття, століття техніки та комп”ютерів, з року в рік зростає кількість учасників і бажання показати свої артистичні здібності. Важка робота чекає членів жюрі, яким треба вибрати переможців, призерів.

Кожна епоха має події, чим пишається, і таких, яких, якби мала можливість – знищила б , зробила б недійсною. Але із сторінок історії викреслити, на жаль, нічого не можна. Залишається нам тими подіями або пишатися , або , похиливши голови – тихенько віддати шану жертвам різних репресій. Це ми зробимо біля пам”ятнику жертв сталінізму та репресії—18 листопада. Щороку , під дощем і снігопадом мешканці села вдячні школярям і прийдуть, разом з ними до пам”ятника  і віддають честь жертвам, чоловікам, батькам, братам, які не повернулися до своїх рідних, а загинули на засніжених гірських дорогах, чи від голоду або холоду. Всі учні нашої школи разом із учителями відзначають цей скорботний день,нагадаючи майбутньому поколінню, щоб були уважними, толерантними і головне—любили один одного не дивлячи на колір шкіри, на національність, на віросповідання. Вічна пам”ять загиблим!Про таку скарбну подію згадаються в віршах, піснях – це Голодомор 1932/33 рр.. Це ж була для нашої країнище одна трагедія, про яку неможливо забуватись, і зо всіх сил намагаємося навчити дітей, що такі жорстокі сторінки історії не мають повторитися.

До традиційним святам відносяться в нашій школі „ День української писемності та мови”, та Шевченківські дні. Хоч наша школа—  школа з угорською мовою навчання , учні, вчителі знають, що у нас державна мова—українська. Щоб учні ближче почували до себе українську мову, піснями, віршами шанують це свято. Щороку у школі проводиться літературно-музична композиція з цієї нагоди. Так саме шанується в нашій школі великий наш Кобзар, Тарас Шевченко. Щорічно шевченківські дні у березні завершаються  літературно-музичною композицією в честь всемірно знаменитого поєтові.

Зв”язку з тим, що наша школа з угорською мовою навчання, згадуються і угорські національні  свята: 15 березня—„Március 15”/ День революції 1848 року/, /6 жовтня-- „Aradi vértanuk” /День пам”яти визвольної боротьби 1848/49рр./ , 22 січня—день угорської культури. У ці святкові та  скорботні дні учні нашої школи віддають честь борцям, які підняли свої голоса проти свавілля, набрали хоробрості й покликали народ на повстання і повели їх у бій за свободу та справедливість. Похиляючи голови, віддаємо шану тринадцятим арадським мученикам, які віддали своє життя за свободу та незалежність угорського народу. І завжди нагадуються імена загиблих, які були представниками різних національностей.

Обновлен 19 дек 2014. Создан 10 ноя 2014